VANZATOR / VANZATOARE / LUCRATOR COMERCIAL

SC GERMAG TREND SRL

Candidatul ideal

Căutăm o persoană dinamică, proactivă și motivată de succes!
Dacă îți dorești o carieră în vânzări, în cadrul unei companii puternice și îndeplinești următoarele cerințe:

• Abilitati de comunicare foarte bune;
• Orientare catre client, amabilitate, tact si politete;
• Capacitate de ascultare activa, dorinta de intelegere a nevoilor clientilor;
• Capacitate de convingere, ambitie si orientare spre rezultat;
• Bune abilitati de organizare si management al timpului;
• Spirit de cooperare si colegialitate;
• Persoana pozitiva si vesela;
• Experiența în vânzări - reprezintă avantaj,
Atunci esti binevenit/a in echipa noastra!

Descrierea jobului

Ce fac zi de zi colegii nostri - Consultanti Vanzari/Lucratori Comerciali in magazinele Germag:
• Intampina, comunica si relationeaza cu clientii din magazin intr-o maniera amabila, calda si prietenoasa;
• Informeaza si consilieaza clientii in legatura cu produsele din magazine si promotiile active;
• Recomanda clientilor produsele din magazine conform nevoilor acestora si targetului comercial;
• Participa activ la campaniile promotionale derulate in magazine si la activitatile de Marketing si Vanzari directe aditionale;
• Expun produsele la raft, se asigura ca au etichetele de pret;
• Mentin ordinea si curatenia in spatiul de lucru;
• Isi ajuta colegii de echipa.

Ce oferim membrilor echipei Germag:

• Salariu net de 1350 - 1450 lei, in functie de nivelul de experienta si performante;
• Comision din vanzari;
• Spor de weekend;
• Training intern de vanzari;
• Plan de cariera- promovarea in cadrul magazinului a angajatilor Germag cu experienta si performanti;
• Asigurare privată de sănătate - Regina Maria – Pachet Profesional;
• Discount 20% la achizitionarea oricarui produs din magazinele Germag;

Asistent Sef Magazin / Asistent Vanzari

  • Persoana comunicativa cu spirit de initiativa si cu orientare catre client
  • Studii medii - nivel minim
  • Limba engleza nivel conversational mediu
  • Experienta relevanta în domeniul vanzarilor
  • Capacitate de coordonare si motivare a unei echipe
  • Foarte bune abilitati de organizare
  • Orientare spre performanta si dorinta de permanenta dezvoltare profesionala

2 posturi - in magazinele noastre din Bucuresti, cu vanzare en-detail, sau in Showroom Afumati, cu vanzare en-gros si en-detail.
Responsabilitati:

  • Coordonarea activitatii din magazin (impreuna cu managerul);
  • Se implica in vanzarea directa a produselor catre client;
  • Lucreaza cu casa de marcat;
  • Optimizeaza activitatea de vanzare si de aprovizionare in magazin;
  • Orientare catre obtinerea de rezultate in ceea ce priveste cresterea vanzarilor, customer service;
  • Intocmeste actele zilnice necesare vanzarii in magazin;
  • Supervizeaza si evalueaza activitatea echipei de vanzari.

Oferta noastra:
Salariu net min. 1700 - 1800 lei

Trimite CV-ul tau pe adresa hr@germag.ro si te vom contacta in vederea stabilirii unui interviu!

Descrierea companiei

Compania GERMAG TREND S.R.L. este prezenta inca din anul 2004 pe piata romaneasca, dupa existenta sa comerciala in Germania si Olanda si are ca obiect de activitate importul in Romania al produselor din Germania si al confectiilor scandinave marca Bjornson si distribuirea acestora atat en-gros cat si en-detail.
Germag Trend S.R.L., cu o cifra de afaceri 13.000.000 lei  inregistrata in 2015,  cu sediul propriu de 3.000 mp dezvoltat in regie proprie in comuna Ilfov. are deschis in prezent un lant de 12 magazine.
Succesul nostru se bazeaza atat pe faptul ca lucram doar cu produse de calitate din Germania si Olanda cat mai ales datorita echipei noastre, in numar de peste 100 de persoane, care este formata din profesionisti competenti si dedicati, buni colegi si oameni de valoare.

Esti tanar si dinamic? Esti interesat sa iti construiesti o cariera solida in cadrul unei companii puternice? Atunci aplica acum la unul din anunturile noastre disponibile!